Udogodnienia dla niepełnosprawnych

0
455

Podjazdy do domów ze stromymi schodami, wysokie kondygnacje bez zamontowanych w środku wind czy samo przeładowywanie wózka inwalidzkiego podczas jazdy samochodem. To wyzwania z jakimi muszą się zmierzyć osoby ograniczone ruchowo oraz ich opiekunowie. W niniejszym artykule przedstawiamy ramę aluminiową dla niepełnosprawnych – z pozoru proste, ale bardzo pomocne rozwiązanie.

Ułatwienia dedykowane dla transportu

Przewożenie chorych to trudne wyzwanie, zwłaszcza przy załadunku i wyładunku wózka inwalidzkiego. Uniesienie wózka w sposób bezpieczny i włożenie go do bagażnika to, wbrew pozorom, trudne zadanie. Zwłaszcza gdy trzeba zrobić to w sposób sprawny. Rampa aluminiowa dla niepełnosprawnych to rozwiązanie, które pozwala na stabilny wjazd i zaczepienie wózka o pewny punkt oparcia. Dzięki rampie nie trzeba przenosić wózka własnoręcznie, gdyż można pokonać przeszkodę „na kołach”. Jest to rozwiązanie, które bardzo doceniają nie tylko osoby na wózku, ale także opiekunowie, którzy są angażowani do ewentualnego przenoszenia wózka. To proste rozwiązanie, które jednak jest bardzo pomocne.

Udogodnienia montowane w infrastrukturze miejskiej

Schody, wzniesienie lub krawężnik to sytuacje, które dla osoby niepełnosprawnej są istotnymi barierami podczas poruszania się po mieście. Czasami pomocne w takich przypadkach są windy ale wciąż jest ich w naszej infrastrukturze miejskiej zdecydowanie zbyt mało. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych, które zdecydowanie ułatwiają przemieszczanie się.

Udogodnienia takie jak rampa aluminiowa dla niepełnosprawnych, to rozwiązania, które powinny znaleźć się w nowoczesnej infrastrukturze miejskiej. Na szczęście coraz częściej tego typu rozwiązania widujemy w miejscach publicznych (np. na dworcach lub w galeriach handlowych). Takie udogodnienia to z pozoru drobne elementy, ale dla osób niepełnosprawnych to coś co ogranicza wykluczenie społeczne i daje szanse na swobodne poruszanie się po mieście.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.