Kim są aniołowie biznesu?

0
2401

Anioły Biznesu to ludzie, którzy lubią inwestować w borykające się z problemami firmy, które ich zdaniem mają spore szanse na dotarcie do biznesu z pewnym wsparciem finansowym, a także firmy, które dopiero zaczynają działalność. Firmy te będą potrzebować pomocy finansowej na rozpoczęcie działalności przy zakupie zapasów i sprzętu.

Anioły Biznesu zazwyczaj pochodzą ze środowisk przedsiębiorczych i dlatego znają problemy, przez które możesz przejść, a finanse są jednym z najważniejszych czynników w każdym biznesie rozpoczynającym działalność, a zwłaszcza w biznesie borykającym się z trudnościami finansowymi. Anioł Biznesu zazwyczaj oferuje wsparcie finansowe tylko wtedy, gdy uważa, że ​​Twoja firma ma spore szanse na odniesienie sukcesu.

Wysokość oferowanego przez Ciebie finansowania zależy od przedstawionego planu biznesowego. Będą musieli zobaczyć każdy drobiazg Twojej firmy, od tego, kim są twoi dostawcy i ile naliczają opłaty za ile oferujesz produkt lub usługę. Będą chcieli zobaczyć wszystkie Twoje przychody i wydatki za ostatni rok, jeśli Twoja firma ma problemy. Jeśli jest to nowe przedsięwzięcie biznesowe, na które starasz się pozyskać środki finansowe, potrzebujesz dobrego planu pokazującego przychody firmy w ciągu najbliższych kilku lat.

Anioł Biznesu może zaoferować od 10 000 do 75 000 funtów, aby pomóc Ci zregenerować firmę lub rozpocząć działalność. Niektóre Anioły Biznesu mogą chcieć pracować jako Syndykat Anioła, a następnie mogą zaoferować od 100 000 do 250 000 GBP. Średnia kwota, jaką aniołowie biznesu inwestują w firmę, wynosi około 75 000 funtów. Wszystkie anioły biznesu chcą dobrego zwrotu z inwestycji, a często dzieje się tak dzięki ich wysokiemu procentowemu udziałowi w twojej firmie, które odzyskują po znacznie wyższej cenie w ciągu kilku lat.

Istnieje różnica między Aniołami Biznesu a Inwestorami Venture Capital. Chodzi o to, że Aniołowie Biznesu przejmują mniejszą kontrolę nad twoim biznesem, zwykle nie chcą zawracać sobie głowy pracą dyrektora lub kierownictwa i wolą inwestować w twój biznes i udzielają ci porady, jeśli potrzebujesz to. Z tego powodu ich decyzje inwestycyjne są zwykle znacznie szybsze niż Venture Capitalists.

Niezależnie od tego, czy uzyskasz inwestycję, czy będzie to bank, pożyczka czy anioł biznesu, potrzebujesz dobrze zaplanowanego i dokładnego biznesplanu. Twój biznesplan pokaże, jakie są twoje zamierzone cele i jakie masz pomysły na przyszłość, a także planowane dochody firmy na pierwsze lata. Każdy biznesplan powinien być regularnie aktualizowany, aby być na bieżąco z wszelkimi zmianami w firmie wewnętrznie lub zewnętrznie, a także wszelkimi nowymi wskazówkami, które wprowadziłeś.

Nie tylko wykorzystasz swój biznesplan, aby zabezpieczyć finanse biznesu przed Aniołami Biznesu, ale także pomoże ci prowadzić biznes bardziej efektywnie i wydajnie. Po co więc czekać, jeśli chcesz zebrać środki na rozpoczęcie działalności lub walkę z biznesem, skontaktuj się dziś z Aniołem Biznesu, aby uzyskać pomoc finansową i porady.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.