Drewniana mapa świata – oryginalna dekoracja ściany

0
148

Urządzając wnętrza w nowym domu, mieszkaniu czy biurze oprócz mebli dobieramy też dodatki. Pewnym wyzwaniem jest ciekawe i inspirujące zaaranżowanie ścian. Do ponadczasowych rozwiązań należą zdjęcia w ramkach czy tematyczne plakaty. Jeśli chodzi o nieco bardziej nowoczesne pomysły, dużą popularnością cieszy się np. drewniana mapa świata.

Ozdoba z charakterem

Jest coś fascynującego w mapach – pozwalają nam zobaczyć cały świat w pewnym schemacie, uzmysłowić sobie jego wielkość, wyobrazić odległe miejsca, rozbudzić marzenia o podróżach. Jeszcze więcej magii zyskują mapy, gdy wiele dalekich podróży mamy już za sobą. Dlaczego zatem pozostawić je zamknięte w atlasach? Zarys wszystkich ziemskich kontynentów może być przecież piękną ozdobą. Opisana nazwami krajów, bądź tylko z zaznaczonymi granicami, w wybranym kolorze drewna, a nawet podświetlana – mapa świata na ścianę to świetny pomysł na dekorację nie tylko dla miłośników podróży, ale dla wszystkich, których fascynuje nasza planeta.

Pomysł na prezent na wiele okazji

Każdy z nas staje czasem przed trudnym zadaniem zakupu prezentu. Mapa świata jako stylowy dodatek, pasujący praktycznie do każdego wnętrza (nie tylko w domu, ale też np. w biurze) może rozwiązać ten problem. Tego typu upominek będzie odpowiedni na wiele okazji, takich jak parapetówka, wesele czy urodziny, ale też tych bardziej oficjalnych. Elegancka drewniana mapa świata może sprawdzić się również w charakterze podarunku dla współpracownika czy szefa. Z mapy pokrytej farbą kredową, do której można przyczepiać magnesy i pisać na niej kredą, ucieszą się natomiast z pewnością młodsi członkowie rodziny.

Mapa z mchu

W ostatnich latach w wielu przestrzeniach spotyka się panele lub obrazy z mchu chrobotka. Wnoszą one do wnętrza żywą i świeżą, a przy tym naturalną, zieleń. Tę technologię wykorzystuje się również do ozdabiania drewnianych map. Mapa świata, tętniąca zielenią, zawieszona w salonie może zastąpić rośliny doniczkowe, jeśli nie mamy czasu o nie dbać. Albo po prostu urozmaicić wnętrze. Bez względu na to, czy to jedyna zieleń w pomieszczeniu – z pewnością dobrze wpłynie na samopoczucie przebywających w nim osób.

Drewniane mapy świata dostępne są zazwyczaj w wielu opcjach rozmiarów, jak i kolorów, a zatem można je indywidualnie dobrać do wybranego wnętrza. A potem pozostaje już tylko cieszyć oczy tą niecodzienną dekoracją.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.